fbpx

"Sub Rosa" to opowieść o przygodzie, tajemnicy i poznawaniu samego siebie.

Dwudziestotrzyletnia Róża wraca do Polski, żeby podjąć naukę na Uniwersytecie Łysogórskim. To pierwsza wyższa uczelnia w kraju, która naucza arkanów magii.

Zaczynanie wszystkiego od początku nie jest łatwe, ale Róża jest zdeterminowana, żeby wreszcie poczuć się gdzieś „jak w domu”. Pomagają jej w tym przyjaciele: Wega i Corveusz. Ważną rolę w jej życiu zaczyna odgrywać zacieśniająca się znajomość z najmłodszym profesorem uniwersytetu – Jonaszem Widem, który uczy czytania w  myślach.

Z właściwą sobie niefrasobliwością Róża początkowo ignoruje dziwne rzeczy, które zaczynają dziać się wokół niej, aż w końcu wydarza się coś, co odmieni jej życie na zawsze.

Cześć, nazywam się Anna Jurewicz

 

Mam 29 lat, od 6 mieszkam we Francji, w Strasbourgu. Jestem mamą 6 letniej Emmy i macochą dwóch chłopców.

Z zawodu jestem psychologiem, pracuję głównie online wspierając ludzi w trudnych momentach ich życia. Wybrałam te studia zarówno po to, żeby móc pomagać innym, ale też, żeby lepiej rozumieć ludzi i stwarzać realistyczne postaci literackie. 

Interesuję się Słowianami i historią naszych przodków, co przejawia się wyraźnie w mojej twórczości. Czytam poezję i wzruszają mnie obrazy Moneta.

Piszę, tworzę i wymyślam już od 17 lat, dlatego jeśli lubisz czytać, to jesteś we właściwym miejscu.

Miło mi Cię poznać,

Sub rosa to termin wywodzący się z mitologii greckiej i w dosłownym tłumaczeniu oznacza pod różą. Eros wykorzystał kwiat róży, żeby przekupić greckiego boga milczenia, Harpokratesa, aby ten zachował dla siebie informacje o poczynaniach Afrodyty. Stąd metaforyczne znaczenie określenia „sub rosa”, czyli tajemnica. W średniowieczu różę zawieszano nad stołem, przy którym miały odbywać się tajne narady. Był to symbol dla uczestników rozmów, że wszystko, co zostało powiedziane pod różą, powinno zostać utrzymane w tajemnicy.

SPĘDŹ ROK NA ŁYSEJ GÓRZE

Już od 24,90 zł. 

„Sub Rosa” dopasowuje się do Ciebie. Zabierz ją ze sobą wszędzie i czytaj tak, jak ci najwygodniej.

Nie masz miejsca w wakacyjnej walizce, żeby spakować papierowy egzemplarz? Wrzuć „Sub Rosę” na telefon, czytnik e-booków, laptop lub tablet.

Wersja elektroniczna zawiera format ePUB oraz mobi – odtworzy się na każdym czytniku!

Wiktoria Korzeniewska - Slavic Book

„Sub Rosa” porywa od samego początku. Jestem pewna, że autorka użyła specjalnej formuły magicznej przy konstruowaniu zdań, by niepostrzeżenie oplatały czytelnika i niosły ze sobą jego wzrok po akapitach

Kasia Jakubas - Cute Little Reviews

Od jakiegoś czasu nie czytałam książki, która aż tak by mnie wciągnęła. (…) Nagle okazało się, że z zapartym tchem śledzę przebieg wydarzeń!

Dorota Grabowska - Dorotbook

Nie byłam w stanie przewidzieć tego, w jakim kierunku autorka popchnie fabułę i co jeszcze przytrafi się Róży. A będzie się działo! Książka będzie miała wątki romansu, fantastyki, a także znajdziemy w niej elementy kryminału!

Katarzyna Wąsowicz - Strefa Booki

„Sub Rosa” to powieść o dokonywaniu wyborów, poszukiwania własnej drogi i tożsamości. Humor, magia i zapomniane wierzenia, lekki styl i bardzo dobre kreacje bohaterów to doskonały przepis na rewelacyjną powieść.

Monika Bednarska - Książkowy Raj Moni

Jeśli chcecie poczuć się jak na Sabacie Czarownic, poznać niesamowite wierzenia słowiańskie, doświadczyć cudów nocy świętojańskiej… Zapraszam w Góry Świętokrzyskie!

Katarzyna Serafin - Słowny Świat Serafina

Historia, która wciąga i nie chce puścić (jak Róży… a przeczytajcie, to dowiecie się co!). Połączenie świetnego humoru, magii, szczypty romansu, no i tajemnicy!
A takiego poplątania, zwłaszcza na koniec, to się nie spodziewałam.

Dominka - Paper Witch

„Sub Rosa” to przepiękna historia o odwadze, wewnętrznej sile oraz… codziennym trudzie zmagania się z długimi, kręconymi włosami! 

Marigniewa Nowak - Los Libros - wehikuł czasu

„Sub Rosa” Anny Jurewicz to lektura do połknięcia na raz lub max dwa dni. Niebezpiecznie w ciąga i intryguje. Cieszy każdą stroną, humorem, dialogami i opisami. Chce się więcej. 

10 rzeczy, których JESZCZE nie wiesz o Róży Świętojańskiej

10 rzeczy, których JESZCZE nie wiesz o Róży Świętojańskiej

Ha, do niedawna pewnie nie wiedziałaś ani kim jest Róża, a już na pewno nie, kiedy ma urodziny. No, gdzieś tam we wrześniu… Pozwolisz, że zacytuję fragment „Sub Rosy”.    Miałam właśnie publicznie zażądać przekazania mi klucza do bram miasta, czyli noża do...

Spotkanie autorskie 25 lipca w Warszawie – przyjdź, pogadamy!

Spotkanie autorskie 25 lipca w Warszawie – przyjdź, pogadamy!

Zapraszam Cię na moje pierwsze w życiu spotkanie autorskie! Poprowadzi je niesamowita wiedźma, miłośniczka słowiańskich książek i liderka #temaJonasz, czyli Wiktoria ze strony Slavic Book. Spotykamy się 25 lipca o godzinie 18:00 w Księgarni Autorskiej w Złotych...

Niczego nie wymyśliłam… czyli prawdziwe miejsca w „Sub Rosie” (Cz.1)

Niczego nie wymyśliłam… czyli prawdziwe miejsca w „Sub Rosie” (Cz.1)

Pamiętam to uczucie. Skończyłam czytać pierwszą część przygód Harry'ego Pottera i zrozumiałam już o co chodzi w tym całym czytaniu i na czym polega magia. Ci, co twierdzą, że wehikuł czasu nie istnieje - mylą się. Siadasz, bierzesz książkę i ziuuu... Po kilku minutach...

Co możesz znaleźć na Instagramie @subrosa_powiesc?

Co możesz znaleźć na Instagramie @subrosa_powiesc?

Pracując nad strategią promowania "Sub Rosy" początkowo nie brałam w ogóle pod uwagę Instagrama! Jak to się stało, że jednak tam jestem? Kto za tym stoi? I przede wszystkim - co się tam dzieje, na tym koncie?! Słuchaj mądrzejszych od siebie Nie da się wiedzieć...